REJESTRACJA / LOGOWANIE

Sale! Korkmaz Garnek na Indukcję na Parę Perla Kuskus 5.2L / 6.9L View larger

Korkmaz Garnek na Indukcję na Parę Perla Kuskus 5.2L / 6.9L

A1522

New product

Dane techniczne:

 • wysokogatunkowa stal nierdzewna 18/10
 • grube 3 warstwowe dno z powłoką termiczną
 • pokrywa: szkło hartowane z otworem odprowadzającym parę
 • uchwyty: ergonomiczne stalowe
 • kuchnia: wszystkie rodzaje, indukcja, piekarnik
 • garnek 24 cm x 15,2 cm / 6.9 L
 • sito 24 cm x 11,7 cm / 5.2 L
 • można myć w zmywarce

More details

7 Items

300,00 zł tax incl.

More info


Garnek na Indukcję na Parę Perla Kuskus 6.9L firmy KORKMAZ.

Z tym garnkiem każda ugotowana na parze potrawa, zyska na swojej wartości.
Wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej garnek do gotowania na parze został tak opracowany przez swojego producenta, by spełnił wszystkie podstawowe wymagania i potrzeby przeciętnej Pani Domu. Naczynie jest bardzo eleganckie. Stabilne. Dzięki poręcznym ergonomicznym uchwytom, można go wygodnie przenieść po ugotowaniu potrawy, bez obawy o jego upuszczenie. Pojemność garnka to 6.9 litra co oznacza, że można w nim z powodzeniem przyrządzić syty posiłek dla całej rodziny. Garnek został wyposażony w wygodne i łatwe w utrzymaniu go w czystości sito. Wykonana z hartowanego szkła przykrywka, nadaje garnkowi elegancji. Garnek można myć w zmywarce.

Dlaczego powstają plamy na garnkach ze stali nierdzewnej?

Stal, z której wykonana jest większość garnków, to wysokiej jakości stal nierdzewna 18/10. Ten rodzaj stali jest najczęściej wykorzystywany do produkcji garnków i sztućców ze względu na relatywnie dobre własności w porównaniu z innymi materiałami. Liczby 18/10 mówią nam o składnie stali, gdzie 18% oznacza zawartość chromu, a 10% zawartość niklu. Chrom gwarantuje odporność na korozję, a nikiel odpowiada za połysk stali. Takie proporcje stali odpowiadają standardom europejskim. Ogólnie mówiąc stal nierdzewna jest względnie odporna na przebarwienia, rdze oraz korozję. Dodatkowo nie powinny jej szkodzi silne detergenty. Jednak w praktyce sami widzimy, że niektóre naczynia ulegają przebarwieniu i jest to spowodowane długotrwałym kontaktem ze środkiem drażniącym. 

Stal nierdzewna jest względnie odporna na przebarwienia i nie oznacza to, że nie odbarwiają się wcale. Zdarzają się sytuację, gdzie na skutek nadmiernego kontaktu z kwasem cytrynowym, octem, solą lub twardą wodą powstają plamki na dnie garnka. W połączeniu z wysoką temperaturą mogą tworzyć się przebarwienia w kolorach tęczy lub plamki w kolorze szarym czy czarnym. W długim kontakcie z substancjami niewskazanymi, ponieważ te same substancje  stosowane w odpowiednich warunkach służą do czyszczenia plam. Powstałe zabarwienia są nieszkodliwe dla zdrowia i można je zlikwidować zwykłymi środkami czyszczącymi lub lekkim kwasem. Aby uniknąć plam od soli, nie należy solić wody przed zagotowaniem

 

Jak usunąć przebarwienia na garnkach ze stali nierdzewnej? 

Na usunięcie przebarwień jest wiele naturalnych i chemicznych sposobów. W zależności od rodzaju przebarwień należy spróbować różnych metod z wykorzystaniem kwasów lub chemicznych środków czyszczących. Nalot z kamienia lub plamki z soli mineralnych można lekko przetrzeć gąbką nasączoną octem lub kwasem cytrynowym, a następnie spłukać i wytrzeć do sucha. Można też zastosować środki z dodatkiem kwasu cytrynowego. Zacieki w kolorze tęczy powinny zniknąć po użyciu zwykłych środków do mycia naczyń lub przy pomocy gąbeczek do czyszczenia stali nierdzewnej. Po zastosowaniu gąbek nasiąkniętych płynem do stali nierdzewnej należy wypłukać garnek wodą, najlepiej przegotowaną. Żadne z tych plam i przebarwień nie są groźne dla zdrowia, a garnki takie można używać bez przeszkód. Jedyną przeszkodzą jest estetyka oraz zaakceptowanie faktu, że takie sytuacje mogą się przytrafić nawet w przypadku droższego kompletu garnków ze stali nierdzewnej. Proszki i środki o właściwościach trących będą zostawiały rysy na garnkach. Zwykłe druciaki również powodują powstawanie rys i uszkadzają zdolność stali do samo-naprawy. Do czyszczenia stali nierdzewnej również nie nadają się środki do srebra, ponieważ zawierają zbyt duże stężenie chlorków i silnych kwasów. 

Czy plamy i przebarwienia podlegają reklamacji? 

Wielu producentów zastrzega sobie, że plamy, odbarwienia i biały nalot na garnkach nie podlegają reklamacji. Ponieważ nie są to sytuację, które wyłączają produkt z użycia. Można przestać zwracać na to uwagę i gotować. Aby uniknąć powstawania takich plam, producenci zalecają, aby w garnkach ze stali nierdzewnej nie przechowywać żywności kwaśniej, solić wodę po zagotowaniu i nie używać drażniących substancji i czyścików podczas konserwacji. Plamy i przebarwienia nie powodują zmian smakowych potraw, nie są niebezpieczne dla zdrowia, a naczynia nie tracą swych właściwości.

Reviews

Write a review

Korkmaz Garnek na Indukcję na Parę Perla Kuskus 5.2L / 6.9L

Korkmaz Garnek na Indukcję na Parę Perla Kuskus 5.2L / 6.9L

Dane techniczne:

 • wysokogatunkowa stal nierdzewna 18/10
 • grube 3 warstwowe dno z powłoką termiczną
 • pokrywa: szkło hartowane z otworem odprowadzającym parę
 • uchwyty: ergonomiczne stalowe
 • kuchnia: wszystkie rodzaje, indukcja, piekarnik
 • garnek 24 cm x 15,2 cm / 6.9 L
 • sito 24 cm x 11,7 cm / 5.2 L
 • można myć w zmywarce

Accessories

30 other products in the same category: